Argjentinasi dhe portugezi kanë dekada që luftojnë për të vërtetuar se kush është më i miri dhe sigurisht në këtë “përballje” kanë ndihmuar edhe mediat.

Të dy aktualisht ndodhen me pushime me familjet e tyre. Lionel Messi dhe Antonella Roccuzzo janë në Bahamas, ndërsa Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez në Sardenjë dhe në zona të ndryshme të Italisë.

Pak ditë më parë Lionel Messi së bashku me Antonella Roccuzzo kanë publikuar një foto në jet ski nga pushimet e tyre. Më pas edhe Ronaldo me Georginën kanë pozuar mbi një jetë ski dhe e kanë publikuar në Instagram. A kopjoi Ronaldo Mesin? Kjo pyetje është ngritur nëpër rrjetet sociale, por mbetet për të parë se cili nga çiftet do marrë shumë pëlqime në Instagram.