Një 46-vjeçar është arrestuar nga Policia pasi ka ushtrua dhunë ndaj ish-gruas së tij, dhe më pas i ka dëmtuar asaj edhe makinën.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Peqin arrestuan në flagrancë shtetasin R. T., 46 vjeç, banues në fshatin Shezë, Peqin, pasi për motive të dobëta, ka ushtruar dhunë ndaj ish-bashkëshortes së tij dhe i ka dëmtuar automjetin, si dhe ka kundërshtuar punonjësit e Policisë gjatë shoqërimit në ambientet e Policisë.

Tashmë ai do të përballet me akuzën e dhunës në familje dhe kundërshtimit të punonjësve të policisë.