Një i ri shqiptar u qëllua me armë zjarri një ditë më parë në Itali. 34-vjeçari humbi jetën si pasojë e plagëve të marra.

Ngjarja ndodhi të shtunën, rreth orës 16:30, ku Klaudio Myrtaj u gjet në gjendje të rëndë në zonën e Vernantes, pranë një punishte zdrukthëtarie. Ai u dërgua në spitalin e Cuneos, por ndërroi jetë më pas.

Dyshohet se vrasësi e ka pritur viktimës jashtë një punishteje, ku ndodhej edhe pronari i 34-vjeçarit. Por, pasi është larguar pronari, autori ka vepruar me shpejtësi, ndërsa armën e ka përdorur me silenciator.

Sipas mediave italiane, dyshohet se krim nisi për motive të dobëta xhelozie.

Policia po dëgjon në cilësinë e dëshmitarëve disa persona, mes të cilëve edhe e dashura e Klaudios dhe drejtuesi i punishtes.

34-vjeçari shqiptar kishte dy vite që jetonte dhe punonte në Itali.