Rrufeja goditi statujën ikonë të Krishtit Shëlbues të Brazilit gjatë fundjavës duke i lënë përdoruesit e mediave sociale të habitur pasi ngjarja u filmua.

Statuja 38 m, e vendosur në Rio De Zhaneiro të Brazilit, vizitohet nga gati dy milionë njerëz çdo vit dhe, çuditërisht, është hera e tretë në 15 vjet që goditet nga një rrufe e tillë.

Ende një dukuri jashtëzakonisht e rrallë, rrufeja goditi kokën e figurës fetare më 10 shkurt, duke e ndriçuar atë me një shpërthim drite që tani po shihet nga miliona njerëz në të gjithë globin.

Disa arritën të bënin foto të fenomenit, ndërsa fotografi Fernando Braga kapi imazhe dhe video të goditjes së rrufesë teksa ndodhi.

Tani duke u qarkulluar në internet, pamjet magjepsëse kanë mahnitur shumë njerëz, duke u parë më shumë se 20 milionë herë.

E pabesueshme, rrufeja godet statujën e Krishtit në Brazil,  pamjet