Një 69-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Tapi në Kuçovë, ku i moshuari Veiz Plaku teksa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një automjet.

Ndërkohë në pranga është vënë drejtësi i mjetit, shtetasi Faion Arapi 21 vjeç.

Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për të zbardhur rrethanat e plota si ka ndodhur aksidenti që i mori jetën 69-vjecarit.