"E hodhën nga dritarja", reagon aktori i humorit

16/10/2017 - 19:11

   Gjatë ditës së sotme në portale të ndryshme ka qarkulluar lajmi se aktori i njohur Romir Zalla është hedhur nga dritarja nga regjisorja Inis Gjoni.

I ftuar gjatë ditës së sotme në emisionin “Pasditja ime” në TVSH me gazetaren Erjona Rusi për të folur në fakt një pasion të tij të fshehtë siç është koleksionimi i monedhave dhe kartëmonedhave, Romiri ka sqaruar edhe këtë lajm që ka qarkulluar që prej mëngjesit të sotëm.

“Po ka dal një lajm i tillë! Është skandal promocional në thonjëza, sepse ka të bëjë me shfaqjen e re mbi të cilën po punoj, e cila do të vihet në skenë në “Teatrin Kombëtar”. E vërteta nuk është se Inis ka fluturuar Romirin, por regjisorja e shfaqjes aktorin, përmes rolit të tij.

Personazhi që unë do të interpretoj në shfaqjen “Çifti i Çuditshëm” është i divorcuar nga gruaja dhe në një moment të shfaqjes i thotë gruas se do të hidhet nga dritarja, se çfarë do të ndodhë më pas dua ta lë surprizë për publikun, “-përfundon aktori.

Në “Pasditen Blu”, Romiri, i cili njihet shumë edhe për rolin e tij në Portokalli si “Llambi” foli gjatë për pasionin e tij për koleksionimin, të cilin e ka nisur që në moshën 8-vjeçare dhe që me shumë gjasa siç u shpreh dhe në studio do të vazhdoi ta pasuroj derisa të plaket.

Ky hobi i veçantë i aktorit nuk njihej më parë dhe nuk ishte bërë publike prej tij. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teksa Arditi ishte ai që bëri bashkë Fifin dhe Mc Kreshën, të cilët sollën prej këngëve më të bukura të festivalit "Kënga Magjike", këngë

Flori Mumajesi ka qenë në qendër të vëmendjes këto ditë me fitoren në "Kënga Magjike". 

Pas kërcimeve të konkurrentëve, shpeshherë hapet debat në "Dance with me", por këtë herë shkak ishte thjesht një kompliment i moderatores

Kaia Gerber, vajza e supermodelës Cindy Crawford, është kurorëzuar "Modelja e Vitit" në eventin vjetor të Fashion Awards 2018.

Një ndër këngët më të dashura për publikun në “Kënga Magjike” ishte padiskutim “Psikopatja jote” e Fifit dhe Mc Kreshës e cila jo më kot

Ditën e djeshme, të ftuar tek “E diela shqiptare”, Ronela Hajati dhe grupi Revolt Klan patën një debat midis tyre.

10 dhjetori për bukuroshen shqiptare Almeda Abazi dhe aktorin e njohur turk, Tolgahan Sayisman, është një datë shumë e rëndësishme, pasi

Këngëtarja me famë botërore, Miley Cyrus i ka shokuar të gjithë me deklaratën që ka bërë gjatë një interviste për “The Sun”, ku ka pranua

Në ndryshim nga Meghan Markle dhe princ Harry, të cilët jo në pak raste kanë shfaqur dashurinë e tyre në publik, dukesha e Cambridge Kate

Balerina dhe prezantuesja e motit në TVKlan, Alba Hoxha ka postuar një foto në Instagram me një veshje nuseje shumë seksi me të cilët sfi