Këngëtarja e famshme: Kam menduar vetëvrasjen

12/06/2018 - 16:37

   Në kohën në të cilën jetojmë, shpesh herë shohim njerëz të trishtuar ose më keq akoma pesimistë për jetën e tyre, madje bëhen aq pesimistë saqë, janë të gatshëm të sakrifikojnë gjithçka përfshi edhe jetën.

E njëjta gjë i ka ndodhur edhe këngëtares së njohur Lady Gaga. Gjatë prezantimit të çmimit të Global Changemakers Award (Çmimi Global I Krijuesve të Ndryshimit) u shpreh se: “Nuk mund ta mbaj dot më brenda, kam disa vite qe vuaj nga depresioni dhe ideologji që lidhen me vetëvrasjen. Në fillim mendoja se isha një njeri i keq dhe e vetme, por sinqeriteti më ndihmoi të gjeja ngushëllim dhe ndihmë tek familja dhe miqtë e mi”.

Në fund të fjalimit të saj, këngëtarja i kërkon audiencës të jenë te sjellshëm me njëri-tjetrin dhe të ndihmojnë ata që janë në nevojë.

Lady Gaga falenderon gjithashtu nënën e saj për kujdesin e pandalshëm dhe vendosmërinë për ta ndihmuar 32-vjeçaren në ditët e saj më të errët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtari i njohur Bujar Qamili ka treguar së fundmi detaje nga projektet e tij të fundit muzikore.

Programi i fundjavës, “Shiko kush luan”, erdhi edhe këtë të shtunë plot argëtim e surpriza.

Me ardhjen në jetë të Ajkës, Xhensila u shkëput për disa muaj nga muzika, por sot këngëtarja shumë e dashur për publikun i gëzoi të gjith

Në disa raste të veçanta shpesh yjet e njohura sjellin imazhe nga arkiva e tyre.

Tashmë është zyrtare: Neymar është sërish beqar!

Luis Fonsi ka marrë shtatë tituj Guinness World Records falë këngës që kryesoi listat e tabelave në janar 2017.

Hailey Baldwin ka paraqitur më 10 tetor kërkesën për vendosjen e mbiemrit të saj të ri ''Bieber'' si markë tregtare.

Nëpërmjet postimeve në profilin e saj në Instagram, Era Istrefi lajmëroi fansat se ndodhet në Amsterdam.

Vetëm pak ditë më parë këngëtarja Bleona Qereti ka publikuar klipin e saj më të ri me titull “Monster”.