Reperi me origjinë shqiptare rrëmben dy çmime të rëndësishme në Gjermani

15/07/2019 - 10:53

Reperi me origjinë shqiptare, Azet emrin e të cilit mban hiti “S’kam kohë” në bashkëpunim me Zunën, me të cilin djemtë ndezën skenën e Gjermanisë mbrëmjen e kaluar. Ata performuan në eventin më të madh të muzikës “Hype Awards” i cili mbahej për herë të parë në Gjermani.

Në këtë event të rëndësishëm u ndanë çmime për artistët më të mirë hip-hop që kanë bërë muzikë në gjuhën gjermane. Azet së bashku me grupin e tij “KMN Gang” ishin të nominuar në dy kategori dhe fituan çmimet  “Best Crew” dhe “Best Collabo Album”.

Azet, emri i vërtetë i të cilit është Granit Musa, ka lindur në Kosovë dhe prej kohësh jeton në Gjermani, ku ushtron dhe aktivitetin e tij në muzikë. Ai ka sjellë plot këngë që kanë rezultuar të suksesshme dhe janë pëlqyer menjëherë nga publiku. Ndër to mund të përmendim bashkëpunimet e shumta me Noizyn, si “Kriminell”, “Nummer 1”, apo bashkëpunimi me Raf Camora-n, “Qa bone”.

Së shpejti, Azet do të mbajë një tur në Ballkan dhe në profilin e tij në Instagram ka ndarë me ndjekësit datat dhe qytetet në të cilat do të performojë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moderatorja e njohur dhe mjaft e dashur e Top Channel, Dojna Mema ka humbur të atin.

Reperi amerikan Juice WRLD ka humbur jetën në moshën 21- vjeçare për shkak të arrestit kardiak.

Eneda Tarifa është fituesja e edicionit të këtij viti të festivalit "Kënga Magjike", një tjetër trofe për Flori Mumajesin, kantautorin e 

Reperi Viktor Paloka, i njohur në skenë si Unikkatil-i ka humbur të atin.

Së fundmi u zbulua në media se këngëtarja shumë e dashur për publikun, Genta Ismajli është në një lidhje me një biznesmen turk.

I ftuar pasditen e sotme në emisionin “Ftesë në pesë” me Bieta Sulon ishte këngëtari  Devis Xherahu dhe partnerja e tij, Ertemiona Mejdan

Në muajin shtator, moderatorja e njohur Jonida Vokshi njoftoi se do të largohej nga “shtëpia e saj” për 10 vite, “DigitAlb”.

Një ditë më parë, këngëtari i njohur Justin Timberlake i kërkoi falje bashkëshortes pas fotove që qarkulluan në rrjet ku ai dhe kolegia e

Mbyllet emisioni "Casa de los 3s" i moderuar nga Dajana Shabani dhe Besmir Metani dhe Hermes Nikaj i njohur si "Zogu i Tiranës", i cili d

Morena Taraka është një ndër personazhet e ekranit që pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit udhëtoi drejt Shqipërisë për t’ju ardhur në ndi