Zbulohet vendi dhe ftesat e veçanta të dasmës së Jonida Vokshit

06/09/2019 - 11:37

Shtatori, kohë dasmash. Radhën e ka Jonida Vokshi dhe partneri i saj, aktori Besnik Krapi. Në një foto të siguruar nga Xing.al, duket se detajet e preferuara të çiftit kanë qenë guaskat dhe perlat.

Siç mund ta shihni, në ftesë ndodhen dy guaska-letër, shoqëruar me perla dhe zinxhirë me rruaza, ndërsa ceremonia pritet që të zhvillohet në bregdet.

Çifti do të bëjë vetëm një dasmë dhe siç tregoi Jonida për Prive, do të jetë jashtë zakoneve. “Unë nuk kam fantazuar ndonjëherë për ceremoni, dasmën, traditën. E gjithë kjo rrodhi shumë natyrshëm. Dhe kështu dua që të shkojë e gjithë gjëja. Nuk dua asgjë të paramenduar, të ëndërruar. Dua që gjithçka të shkojë thjesht dhe bukur. Për sa kohë dasma është e përbashkët, edhe zakonet do të jenë të përbashkëta. Por ne do ta bëjmë jashtë zakoneve”, tregoi Vokshi.

Ajo dhe Besniku duan të bëjnë fëmijë, por se sa, e ka në dorë Zoti. “Unë i dua shumë fëmijët. Sa më shumë aq më mirë. Nuk kam një numër. Ne në Tiranë themi ‘sa të ketë shkruajtur Zoti,’” shton Jonida.

Për sa i përket qytetit ku do të jetojnë, meqë Jonida jeton në Tiranë dhe Besniku në Prishtinë, gjithçka varet nga projekti me të cilin do të punojnë. Nëse nevojitet të jenë në Tiranë, do të jetojnë në Tiranë dhe nëse nevojitet të jenë në Prishtinë, do të jetojnë atje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktori i humorit, Flrojan Binaj ka dalë kundër rregullave të kryeministrit Edi Rama, të cilat sipas tij nuk do lejojnë përhapjen e korona

Këngëtarja Era Istrefi dhe britaniku Julian Perreta janë përfolur për një lidhje me njëri-tjetrin, duke qenë se shiheshin shpesh së bashk

Pak kohë më parë, reperi Gold Ag i dha fund beqarisë me një ceremoni shumë të thjeshtë dhe private.

Modelja e fitness-it Dorina Mema ishte e ftuar në emisionin "E Diell" në Top Channel.

Aktori i famshëm Kevin Hart është kthyer pas në kohë për të zbardhur dritë mbi tradhëtinë që i bëri bashkëshortes në vitin 2017.

Një ditë më parë bukuroshja shqiptare, Angela Martini festoi ditëlindjen e 34-ët.

 

Aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman ka uruar festën e Fiter Bajramit përmes një postimi në rrjete sociale.

Prej disa kohësh, Era Istrefi është përfolur për një lidhje dashurie me këngëtarin e famshëm britanik, Julian Perretta. 

Vetëm pak ditë më parë, aktorja Olta Gixhari konfirmoi lajmin se është në pritje të ëmbël të fëmijës së saj të parë.