Posta në Berat është grabitur gjatë natës. Sipas informacioneve të policisë, persona të paidentifikuar kanë vjedhur 100 mijë lekë të vjetër në zyrën postare nr.2. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Njoftimi i policisë:

Berat/Informacion paraprak-Gjatë natës, në lagjen “Muzakaj”, Berat, shtetas ende të paidentifikuar, kanë vjedhur 10 000 lekë të rinj, në Zyrën Postare Nr.2. Vijon puna intensive për identifikimin e kapjen e autorit/ëve, si dhe për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje.