Dramat pas “Big Brother VIP Albania 3” nuk kanë fund.

Aktori Julian Deda, i cili u shpall finalisti i dytë, këtë herë mori vëmendje me një shkrim të ndarë në ‘InstaStory’.

Ai ka publikuar një deklaratë të ish-banorit Jetmir Salaj, i cili kishte hedhur akuza kundrejt aktorit gjatë kohës sa ishin në “BBVA”.

I njëjti thotë se duhet të ia vërtetojë këtë ose do t’i bëjë një padi për shpifje.

“Kanë pranuar Juli në rastin e tij se si ka abuzuar me të drejtën publike duke përmendur emrin e një personazhi publik ku ka marrë pjesë në një tender publik, kanë falsifikuar tenderin dhe janë bërë pjesë e këtij falsifikimi”, ishte shprehur Salaj.

Pas kësaj deklarate, Juli shkruan:

”Jetmir, kur të kesh kohë duhet të ma vërtetosh…përndryshe, kjo deklaratë publike meriton një padi spektakolare për shpifje dhe për prishje imazhi”.