Mesditën e sotme, shtetasja E. R., 18 vjeçe, banuese në Koplik, dyshohet se ka pirë fostoksinë.

Ajo u dërgua menjëherë në spital për ndihmë mjeksore, por rreth orës 17:00 ka humbur jetën.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor  të kësaj ngjarjeje.