Silva Gunbardhi tregon historinë me Dafin: Ma vodhi dashurinë si Robin Hudi

29/08/2017 - 15:09

Çifti më i bukur i muzikës që u njohën gjatë superhit-it “Të ka lali shpirt” kanë publikuar këtë verë këngën e lidhjes së tyre “I Love you”, frymëzuar nga fëmija dy vjeçar që erdhi në jetë nga kjo dashuri, Dalvi.

Me skena marramendëse ku ngjiten dhe zbresin në “qiellin e shtatë të lumturisë” me helikopter, dy bashkëshortët rrëfejnë historinë e tyre të njohjes plot katër vite më parë, ekzaktësisht në datën 17 gusht në orën pesë të mëngjesit… 

Bashkë me Dafin në një duet të suksesshëm pas hit-it të parë të të gjithë kohërave në tregun e muzikës “Të ka lali xhan”. Si ka evoluar dashuria juaj nga bashkëpunimi i parë tek i fundit?

Ka një ndryshim tek kjo këngë, e cila është frymëzuar nga djali ynë Dalvi. 

Si ju lindi ideja për këngën me titullin “I love you”, dhe si jeni me klikimet? 

Shumë thjeshtë. E kisha unë si këngë fillimisht e më pas ftova Dafin. Me klikime është shumë mirë. Por dhe po mos të ishte mirë, e bëmë klipin për qejfin tonë, dhe për qejfin e të gjithë atyre që janë të dashuruar ose që kanë nevojë të thonë “I love you”. Kënga është e personalizuar nëse u referohemi vargjeve të Dafit: “Prej meje don dashni, Ajo cuca nga Vlora, Dashnin s’ja bleva me dollarë, Si Robin Hudi ia vodha…”

Vetë i keni shkruar vargjet?

Po, e vërtetë që s’ma bleu dashurinë me dollarë, ma vodhi si Robin Hudi. Po, vetë… 

Dashuria juaj në martesë si ka ndryshuar, pra si e përjetoni këtë ndjenjë tani? 

Nuk ka ndryshuar, por mund të themi se është forcuar ajo që ka qenë. 

Të dy të suksesshëm, ndodh që të bëheni xhelozë apo të bëni skena të tilla? 

Jooooo. Unë dua të jetoj pa sherre. Është më e rëndësishme kjo. Sa vite u bëtë bashkë nga dita e njohjes? Në datën 17 gusht në orën 05:00 të mëngjesit bëjmë 4 vjet. 

Pse në 05:00 të mëngjesit? 

Ai, si gjithmonë më shoqëronte në koncerte, dhe atë ditë nuk u ndamë më. Pra, nuk më përcolli në shtëpi dhe më pas të shkonte tek shtëpia e tij./Story/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ermina Lekaj Prljaskaj prej dy mandatesh është deputete e vetme shqiptare në parlamentin e Kroacisë, por dhe njëra prej 32 femrave të kët

Sharmante, por me një autoritet të padiskutueshëm, deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma do të ndajë me të gjithë ndjekësit e My Li

“Late Night Show” është programi më i ri që Klevis Bega, i njohur si Kastro Zizo, ka nisur këtë vit të ri 2019 në ekran.

Së bashku me emisionin më të ri sportiv, “Pressing”, pjesë e televizionit ABC News është bërë edhe një ndër vajzat më të bukura në Shqipë

Nga Metila Dervishi

Kur 'patriotizmi' nuk tregohet vetëm me një flamur dhe për dy ditë festash! 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është në një vizitë zyrtare në Shtete e Bashkuara të Amerikës ku ka bërë disa takime me zyrtarë të lar

Dashuri Bilaj është një artiste Shqiptare që karrierën dhe jetën e ka ndërtuar në Kosovë.

Tre muaj më parë, ata të dy u shfaqën në kopertinën e ‘revistawho.com’, me rrëfimin e parë të gjatë për historinë e tyre të dashurisë.

Fustani i kuq me pika të bardha, këmbët e zbathura, dorëzuar tokës së bereqetshme, vështrimi i tretur larg, por aspak i mendueshëm dhe nj

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz, në intervistë ekskluzive për DW vlerëson, se SPAK është institucion shumë i rëndësish