Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e hënë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme si pasojë e masave ajrore të lagështa dhe origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira hera-herës të dendura dhe me reshje shiu me intensitet të ulët përgjatë ultësirës jugore dhe pjesërisht në pjesën qendrore.

Era do të fryjë intensive me drejtim juglindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-7m/s,duke bërë që valëzimi në dete të jetë  i forcës 1ballë.

Temperaturat parashikohen: