Harry Kane, sulmuesi i anglez, në fund të këtij sezoni, pritet të largohet nga Tottenham. Sipas The Telegraph: Man.United është gati të paraqes një ofertë prej 92 milionë euro për të siguruar kartonin e Harry Kane.

Ten Hag e ka përfshirë “bomberin” në listën e dëshirave dhe një ofertë e tillë mund të bind edhe “gjelat” ta lënë të lirë.

Harry Kane ka një kontratë të vlefshme deri në 2024, kjo është vera e duhur për ta shitur, në të kundërt rrezikojnë ta humbasin falas, 92 milionë euro në këto kushte është një ofertë e kënaqshme.