EMRAT/ Nipi godet me mjete të forta tezen dhe burrin e saj, 3 të plagosur

04/05/2020 - 12:11

Një konflikt brenda familjes ka përfunduar me plagosjen e një çifti bashkëshortësh.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Pendavinj të Korçës.

Sipas informacioneve paraprake, çifti i plagosur është qëlluar nga 20-vjeçari Ilia Jani, i cili është nipi i bashkëshortes së plagosur.

Ilia Jani njihet si një person problematik nga bashkëfshataret, teksa banorët e fshatit bëjnë me dije se Beni Leka është goditur me thikë në gjoks, ndërsa Ditera Leka me gurë në kokë.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka ndaluar autorin e ngjarjes.

Nuk dihen ende shkaqet e konfliktit që përfundoi me plagosjen e dyfishtë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 38-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ka aksidentuar me makinë një të mitur dhe më pas është larguar nga vendngjarja.

Plagoset me thikë Admir Mulaj, vëllai i gjyqtares së Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Natasha Mulaj. Ngjarja ka ndodhur pak ditë më parë,

Zbardhen emrat e të arrestuarve që kanosën pronarin e një lokali në lagjen nr.13 në Durrës dhe i thyen xhamat e ambientit.

Seanca e radhës për Arbër Cekajn, Donaldo Lushajn dhe Armafo Pezakun në Gjykatën e Posaçme të Apelit është shtyrë sërish.

Forca e Posaçme "Shqiponjat" në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë nr. 2 në kryeqytet kanë arrestuar një 23-vjeçar nga Shijaku.

Policia e Durrësit njofton se Specialistët për Hetimin e Krimeve kanë vënë në pranga dy shtetas të shpallur në kërkim.

Policia kufitare në Kukës ka ndaluar një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Austria.

Dy persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Durrësit pasi kanë kanosur pronarin e një lokali në zonën e Plazhit dhe i kanë thyer

Një aksident i rëndë me dy të vdekur dhe dy të plagosur ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në Ponoshec të Gjakovës në Kosovës.

Policia e Shtetit njofton se vijojnë kontrollin në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave anticovid.