Arrestohet shqiptari, u kap me pistoleta, pushkë e heroinë (FOTO)

16/01/2020 - 20:23

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar, pasi u kap me pistoleta, pushkë dhe heroinë. Mësohet se shtetasi me origjinë shqiptare, emri i të cilit nuk bëhet i ditur ka rënë në pranga në shtëpinë e tij në San Pancrazio.

Nisur nga çfarë raportojnë mediat italiane, shqiptari fshihte tre armë, pesë pushkë dhe gjysmë kilogram heroinë. Po kështu edhe objekte të çmuara; që dyshohet se janë vjedhura. Aktualisht ai po mbahet në burgun e Via Burla-s.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident është regjistruar këtë mbrëmje në dalje të qytetit të Beratit, në zonën e kombinatit.

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë dështuar sërish mbrëmjen e sotme të arrestojnë të shumëkërkuarin Talo Çela.

Një person është aksidentuar për vdekje në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në zonën e Orikumit.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në "Rrugën e Dibrës", pranë gjimnazit "Patizani".

Gjykata e Beratit ka pezulluar nga detyra drejtorin e burgut të Beratit, Hiqmet Këlliçi.

Arrestohet nga policia stomatologu i burgut 313 në Tiranë, pasi është zbuluar se shpërndante lëndë narkotike në institucionin e vuajtjes

Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Pogradec ku një grua u gjet e pajetë në një banesë.

Procedohet në gjendje të lirë një 50-vjeçar në Durrës, për veprën penale "Pushtimi i tokës".

Dy automjete tip "Benz" janë përplasur në rrugën Tapizë-Thumanë, e si pasojë kanë mbetur të lënduar dy persona.