Autor i 4 vjedhjeve, arrestohet 42-vjeçari

20/03/2020 - 17:58

Një 42-vjeçar i akuzuar për 4 vjedhje të kryera në kohë të ndryshme në qytetin e Bilishtit është arrestuar nga policia.

I arrestuari K.A 42 vjeç, banues në fshatin Bitinckë, Devoll është autor i dyshuar i katër vjedhjeve të kryera në muajt janar, gusht dhe dhjetor 2019, si edhe në mars 2020, ku konkretisht në një fabrikë dhe në banesat e dy shtetasve janë vjedhur vegla pune, materiale ndërtimi, orendi shtëpiake dhe pajisje elektroshtëpiake.

Në cilësinë e provës materiale, këtij shtetasi iu gjetën dhe sekuestruan një pjesë e sendeve dhe mjeteve të vjedhura. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprën penale “Vjedhja, e kryer më shumë se një herë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një i ri është vënë nën hetim nga policia, pasi ka kërcënuar drejtorin e urgjencës. Ngjarja ka ndodhur në spitalin e Elbasanit.

Qëlluan me armë zjarri në ajër, identifikohen dhe kapen në kohe reale autorët në Dibër.

Të shtëna me armë zjarri në zonën e Orikumit në Vlorë.

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Interpol Tirana, ka organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Kumia”, në kuadër të të c

Vijon puna për kapjen e personave në kërkim ndërkombëtar.

Guardia di Finanza e Milanos në Itali sekuestroi rreth 10 mijë pako me dy lloje xheli që shitej si antiviral dhe antibakterial, por pa au

Botuesi Henri Çili do hetohet në gjendje të lirë.

Një lokali në zonën e Lungomares në Vlorë i është vënë zjarri rreth orës 02:30 të mëngjesit të sotëm.

Ndërhyrja në kohë e Policisë ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti mes disa personave në Dibër.

Një 33- vjeçar në Ternovë të Bulqizës është arrestuar pasi iu gjet në banesë armë zjarri kallashnikov, shotgun dhe municion luftarak.