"Dëshmitari X" kërkon azil në Bruksel, avokati: I rrezikohet jeta

10/01/2019 - 16:48

Avokati i “Dëshmitarit X” në çështjen e njohur “Babale” ka treguar për "BalkanWeb" se klienti i tij Albert Veliu ka kaluar nga Hungaria në Bruksel.

Tomë Gashi bën me dije se Veliu ka kaluar më 25 dhjetor në kryeqytetin belg duke iu bashkuar pjesës tjetër të familjes.

“Veliu kërkoi azil politik në Bruksel, për shkak se i rrezikohet jeta”, shprehet avokati Gashi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 55-vjeçar është proceduar penalisht nga Policia Kufitare e Rinasit, pasi nuk deklaroi paratë që kishte me vete.

Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarë të moshës 39 dhe 36 vjeç në komunat e Breshias, nën akuzën e trafikut të drogës.

Detaje të reja mësohen nga ngjarja e rëndë që tronditi Vlorën mesditën e sotme ku një burrë vrau bashkëshorten e tij duke e goditur me le

Edlira Çopa është rikthyer në liri, edhe pse të pjesshme.

Një krim i rëndë në familje ka tronditur sërish vendin.

Policia gjermane në Dusseldorf ka arrestuar një 31-vjeçar shqiptar, i cili ishte shpallur në kërkim nga autoritetet austriake.

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 25-vjeçar i cili qarkullonte me armë zjarri nëpër qytet.

Një 32-vjeçar shqiptar, i burgosur në Itali ka alarmuar për herë të dytë drejtësinë e shtetit fqinj pasi ka arritur të arratiset sërish n

Një 49-vjeçar me inicialet A.P. nga Lezha, është arrestuar në flagrancë nga policia, pasi qëlloi me armë zjarri në ajër.

Një aksident i rëndë me pasojë plagosjen e tre personave ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Levan-Tepelenë.