Dhunonte dhe kërcënonte gruan se do ta vriste, prangoset 46-vjeçari

21/11/2020 - 11:05

Ushtronte dhunë dhe kërcënonte për vrasje bashkëshorten, vihet në pranga 46-vjeçari. Mësohet se në cilësinë e proves materiale është sekuestruar një armë zjarri automatik dhe 18 fishek.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër pas informacione të marra se një shtetas ushtronte dhunë në familje, kanë organizuar punën dhe falë ndërhyrjes së shpejtë e profesionale kanë bërë të mundur parandalimin dhe përshkallëzimin e mëtejshëm të dhunës.

Gjatë kontrollit të banesës së shtetasit E. P., u gjet dhe u sekuestrua një armë zjarri automatik dhe disa fishek, më të cilën kishte kanosur për vrasje bashkëshorten e tij.

Në përfundim të veprimeve hetimore, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. P., 46 vjeç, banues në Dibër.

Materialet procedurale do ti referohen Prokurorisë Dibër për veprat penale "Armëmbajtja pa leje", "Dhunë në familje".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Goditje e suksesshme kundër mashtruesve të një Call-Center me shtrirje ndërkombëtare që operonte nga Kosova.

Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me vrasjen e ndodhur sot në Shkodër, ku u vra me armë zjarri shtetasi Ridvan Rama

Një shqiptare 47 vjeçe vodhi një krem ​​kundër rrudhave në qendrën tregtare “ Il Mirto” në Corso de Stefanis.

Karabinierët në Senigallia kanë arrestuar një 30-vjeçar shqiptar, pasi i janë gjendur sasi të konsiderueshme kokaine në banesën ku jetont

Të tjera janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Shkodër, ku 46-vjeçari Ridvan Hyseni (Ramazani) u vra me armë zjarri.

Një vrasje me armë zjarri është shënuar në Dajç të Shkodrës këtë të shtunë.

Zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë mbrëmë në Bruksel. Bëhet fjalë për 38-vjeçarin Ardit Spahiu nga Elbasani.

Një 20-vjeçar është arrestuar nga policia e Bulqizës pasi mbante armë pa leje. Mësohet se i arrestuari është identifikuar si Denion Fiku,

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të premten në mbrëmje në Bruksel, ku një emigrant shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri.

Një ditë pas ngjarjes së rëndë në Bulqizë, ku mbeti i vrarë një 22-vjeçar, është arrestuar shoku i tij.