Dogjën goma dhe bllokuan rrugën, policia shoqëron banorët e Astirit

18/03/2019 - 16:31

Forcat e policisë së komisariatit numër 6 në kryeqytet kanë bërë shoqërime të banorëve të "Unazës së Madhe" pas bllokimit të rrugës dhe djegies së gomave mbrëmjen e të dielës.

Ndërkohë familjarë të personave të shoqëruar janë mbledhur jashtë komisariatit dhe po protestojnë.

Banorët paralajmëruan se do të përshkallëzojnë protestat nëse qeveria nuk merr parasysh kërkesat e tyre për anulim të projektit të Unazës së Madhe, i cili u prek banesat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Korçë-Pogradec.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Pocestë.

Policia e Lezhës ka vënë në pranga tre persona dhe sekuestroi armë zjarri, mall kontrabandë dhe sende të vjedhura.

Kapen 7 thasë kanabis në pikën kufitare të Morinës. Policia ka arrestuar poseduesin e drogës, shtetasin N.B.

Ditët e fundit mbështetësit e opozitës kanë sulmuar KZAZ në disa qytetet të vendit, duke mos lejuar zhvillimin e zgjedhje lokalë më 30 qe

Gjykata e Katanias ka marrë vendimin për Moisi Habilajn. Habilaj është dënuar me 15 vite  5 muaj e 10 ditë.

Policia e Lezhës ka bërë arrestimin e autorit të dyshuar të vrasjes së shtetasit kryeplakut të fshatit, Gjin Marku ndodhur sot rreth orës

Tensionohet situata edhe në KZAZ-të e Burrelit, ku ka pasur përleshje dhe dhunë mes qytetarëve dhe policisë pasi kërkohet lirimi i ambien

Një fëmijë 6-vjeçar është plagosur në mesnatë me automatik në Krastë të Martaneshit.