Donte të përplaste 23-vjeçarin, shqiptari futet me makinë në dyqan

16/09/2020 - 09:59

Një 25-vjeçar shqiptar është bërë protagonist i një ngjarje të paprecedentë në ishullin e Kretës në Greqi. Ai po drejtonte një automjet tip Smart, kur hyri me makinë brenda një lokali për të përplasur një 23-vjeçar po shqiptar, i cili po qëndronte i ulur së bashku me miqtë e tij.

Rasti u regjistrua në orën 23:00 të së martës në zonën e Xania. Për fat të mirë, asnjë person nuk pësoi dëmtime të rënda, përveç disa lëndimeve të vogla.

Policia mbërriti menjëherë në vendngjarje, ndërsa 25-vjeçari shqiptar nuk bëri rezistencë.

Dy shqiptarët kishin patur më herët konflikt me njëri-tjetrin. Madje sherri kishte ndodhur në të njëjtin lokal. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vijon puna për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, sekuestrohen rreth 12 kg kanabis, një në pranga

Aksidenti i rëndë që ndodhi mesnatën e së dielës në Petritoli, Itali, ku humbi jetën një 10-vjeçar shqiptar ka tronditur komunitetin e zo

Mbrëmjen e sotme, rreth orës 19:30, në Sukth, Durrës, një mjet me drejtuese shtetasen L.H., është përplasur me një mjet tip "Volkswagen",

Policia e Sarandës ka shpallur në kërkim 24-vjeçarin Kosta Kaca.

Është ndarë nga jeta ditën e sotme 57-vjeçarja Adelina Rizvani, mami në maternitetin e Sarandës.

Në kohën kur drejtësia ende nuk e ka thënë fjalën e saj për Bledar Jambellin që akuzohet si urdhërues i vrasjes së Artan Cukut, familjarë

Vijon puna për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Forca e posaçme "Shigjetat" kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Një person në Lushnjë është arrestuar në flagrancë dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi nën kërcënimin e një mjeti prerës i kanë

Një 60-vjeçar nga Saranda është kapur në pikën kufitare të Kakavijës nga inspektori i ISHSH-së Gjirokastër, teksa kërkonte të kalonte në