Durim Bami kërkon dëmshpërblim nga shteti

12/06/2019 - 13:38

Durim Bami, i arrestuari per kallëzim të rremë pas videos per atentat ndaj deputetit Tom Doshi, kërkon dëmshpërblim monetar nga shteti.

BalkanWeb shkruan se Bami kërkon 8.4 mln lekë nga shteti për burgim të padrejtë nga drejtësia.

Shkresa e cila mban firmën e avokatit Ilir Murati, është dorëzuar në gjykatën administrative në fund të muajit të kaluar.

"Paditësi Durim Bami i drejtohet Gjykatës administrative të Shkallës së parë Tiranë për të kërkuar kompensim për burgim të padrejtë për periudhën kohore prej 2 vjet e 5 muaj e 19 ditë." thuhet në shkresë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një person ka humbur jetën mbrëmjen e sotme si pasonjë e një aksidenti te Unaza e Re.

“Veliera e cila u kap me 1 ton drogë në Greqi nuk kishte ardhur nga Shqipëria”.

Babai i 26-vjeçarit Indrit Çelaj, i cili ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në spital, ka folur pas vrasjes së të birit me plumb në kokë, ndë

Policia greke ka kapur një velierë me mbi 1 ton drogë, e cila ishte nisur nga Shqipëria.

Policia e Shtetit njofton se ka ekstraduar një 32-vjeçar nga Amerika dhe një 21-vjeçar nga Gjermania.

Policia ka dhënë detaje të reja në lidhje me ngjarje e rëndë, ku një 26-vjeçar u plagos me plumb në kokë dhe për pasojë ndërroi jetë, tek

Trafik tejet i rënduar raportohet paraditen e sotme në autostradën Tiranë- Durrës, teksa radha e automjeteve që presin për të vijuar lëvi

Finalizohet një tjetër operacion në fushën e armëmbajtjes pa leje dhe krimit ndaj personit, falë bashkëpunimit me qytetarët.

Policia e Tiranës ka zbardhur ngjarjan e rëndë të ndodhur dje në "Myslym Shyri", teksa u qëllua me plumb në kokë 26-vjeçari Indrit Çelaj.