Durrës, tentoi të vrasë me thikë një person, arrestohet autori

Postuar: 13/01/2018 - 15:48

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një 36-vjeçar, i cili ditën e djeshme ka tentuar të vrasë me mjete prerëse shtetasin me iniciale, Y.H., 48-vjeç, në Katund Sukth.

Sipas njoftimit të policisë, i dëmtuari ndodhet në Spitalin Rajonal Durrës nën kujdesin e mjekëve.

NJOFTIMI I POLICISË

Specialistët e Sektorit kundër Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin:  F.B. 36 vjeç, banues në Sukth.

Ky shtetas më datë 12.01.2018, në Sukth për motive të dobëta ka tentuar të vrasë duke e goditur me mjet prerës(thikë)shtetasin Y.H. 48 vjeç,  banues në Katund Sukth. 

Për pasojë, i dëmtuari ndodhet në Spitalin Rajonal Durrës nën kujdesin e mjekëve.

Shtetasi F.B. ishte me masë sigurie "Arrest në shtëpi" për një vepër tjetër penale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale "Vrasja me dashje" e mbetur në tentativë dhe "Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta" parashikuar në nenet 76, 22 dhe 279 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Emri i Safet Bajrit, i konsideruar kreu i një prej bandave më të rrezikshme kriminale të Shkodrës, është shfaqur sërish të shtunën në med

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një 37-vjeçar një ditë më parë.

Zëvendës ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari ka zbuluar detaje për operacionin "Oaz", ku u arrestuan 11 persona si pjesë e një bande

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi rezulton se ishte në kërkim prej disa vitesh.

Po rregullonte mbulesën e kamionit, por në një moment është rrëzuar dhe si pasojë ka përfunduar në spital.

Seksioni për narkotikët ka nisur procedimin penal për tre të rinj të moshës 23 – 25 vjeç në Durrës, nën akuzën e “Prodhimit dhe shitjes s

Shtohen rastet e të moshuarve nga Durrësi që tentojnë t’i japin fund jetës.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër, ku ka ndërruar jetë një prej shoferëve të autoambulancave në spitalin ‘Omer Nishani’.

Një vajzë 23-vjeçare në Durrës, që kujdesej për një fëmijë të vogël, është përballur me një incident, pasi fëmija në fjalë i ka rënë në p

Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi dje në Gjirokastër, ku një punonjës ra nga një lartësi, dhe për pasojë u plagos rëndë, është arrestuar ix