Ekstradohet 34-vjeçari nga Durrësi në kërkim ndërkombëtar

Postuar: 13/09/2017 - 19:01

Ekstradohet drejt Italisë një 34-vjeçar nga Durrësi i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Shtetasi E.Sh., 34 vjeç, banues në Durrës, u ekstradua përmes Pikës së Kalimit Kufitar të Rinasit drejt vendit fqinj për llogari të drejtësisë italiane.

Policia informon se Prokuroria e Parmës, ka dërguar urdhër-arrestin ndaj tij për veprat penale: “Organizatë kriminale” dhe “Vepra penale të lidhura me drogën” bazuar në Kodin Penal Italian.

Ekstradimi është kryer ditën e djeshme më 12 shtator.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një emigrant ilegal u kap me 300 mijë paund kanabis në një shtëpi në Derby të Britanisë.

Një tifoz ka ndërruar jetë në shkallët e stadiumit “Skënderbeu”, ku po luhet ndeshja Skënderbeu-Partizani.

Policia Kufitare e Sarandës dhe Policia e Igumenicës Greqi kanë zhvilluar një operacion të  përbashkët antidrogë, ku janë sekuestruar 67

Qyteti i Shkodrës u trondit mesditën e të shtunës nga ngjarja e rëndë e ndodhur rreth orës 15:30.

Policia e Shkodrës ka dhënë informacionet e para zyrtare në lidhje me krimin e rëndë që ndodhi këtë pasdite, kur xhaxhai vrau nipin e tij

Një krim i rëndë brenda familjes ka tronditur mesditën e kësaj të shtune në qytetin e Shkodrës.

Seksioni për krimin ekonomik e financiar ka nisur hetimin ndaj një personi nga Durrësi, pas kallëzimit që ka ngritur ortaku i tij në bizn

15178 euro është vlera e dëmit që i është shkaktuar një biznesmeni në Durrës, pasi e ka kryer këtë pagesë në internet, por nuk ka marrë p

Një 22-vjeçare me iniciale B.L. është proceduar në gjendje të lirë nga Policia e Tiranës pasi goditi me grushte një infermiere.

Një 32-vjeçar shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe i dënuar nga Apeli në Janinë me 22 vite e 6 muaj burg, është arres