EMRI/ Ekzekutohet në atentat shqiptari në Itali

29/11/2019 - 22:30

Një shqiptar është ekzekutuar në rrethana ende të paqarta paraditen e së enjtes përpara një biznesi agroturizmi në Isola Rizza të Veronës. Sipas autoriteteve italiane, bëhet fjalë për 43-vjeçarin Ervin Karafili, i cili u qëllua me një plumb pistolete në gjoks që rezultoi fatale për të.

Të njëjtat burime thonë se shqiptari kishte precedentë në të kaluarën, pasi ishte përfshirë në shpërndarje të drogës në zonën ku jetonte. Në polici kanë qenë për të dëshmuar të afërm dhe komshinj. Ata thanë se kanë marrë një makinë të largohet me shpejtësi pas zhurmës së armës.

Mediat italiane nënvizojnë se kohët e fundit ka pasur një rritje të kriminalitetit shqiptar në këtë zonë. Ata thonë se edhe kjo vrasje lidhet me luftën mes bandave mafioze për kontrollin e territorit në trafikun e drogës. Pista tjetër ku po heton policia është ajo e prishjes së pazareve. Për këtë shkak është duke u analizuar telefoni i viktimës dhe kontaktet që kishte aty. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë-Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015-n, është liruar.

Një sherr masiv ka ndodhur sot mes dy familjeve në Berat ku shkak për zënkën e tyre është bërë toka me ullinj, e si pasojë kanë mbetur të

Një 20-vjeçar i identifikuar si Dash Gashi nga Kukësi, ka mbetur i plagosur rëndë me armë zjarri në një atentat në lindje të Londrës.

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 45-vjeçar i kërkuar pasi tentoi të trafikonte drejt Italisë 18 klandestinë.

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona dhe ka sekuestruar 37.5 kg kanabis sativa.

Vijon kontrolli masiv i territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve

Sonte ne mbrëmje, Drejtoria e Hetimit e SHÇBA-së, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka ndaluar shefin e Stacionit

Një pedalon ka mbetur i bllokuar në det, në zonën e Porto Romanos, në Durrës, ndërsa nuk dihet ende sa persona ka brenda.

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur në zonën e ish-Bllokut. Në video shihet teksa një grup djemsh goditen me karrige, tavolina dhe sh

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se ishte i shpallur në kërkim për disa vepra penale.