Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

I dënuar me burg nga gjykata e Durrësit, kapet 45-vjeçari në kërkim

06/03/2021 - 11:28

Një 45-vjeçar i shpallur në kërkim ka rënë në prangat e policisë së Durrësit.

Mësohet se i arrestuari ishte dënuar nga gjykata e Durrësit me burg për veprën penale "Trafikim i mjeteve motorike".

"Specialistët për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm në DVP Durrës, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim kombëtar dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasin D. S., 45 vjeç, banues në Tiranë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg", për veprën penale "Trafikim i mjeteve motorike".", njoftojnë burimet zyrtare.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kundërshtoi me dhunë punonjësit e policisë të cilët ndërhynë për të parandaluar përshkallëzimin e një konflikti të çastit, vihet në prang

Garazhi i një pallati në Tiranë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Policia e kryeqytetit bën me dije se forcat e rendit dhe zj

Një sherr mes femrave, ku është përfshirë edhe një mashkull, është regjistruar paraditen e sotme në Durrës, në zonën e Currilave.

200 kg kokainë dyshohet se janë gjetur në kointeinerin e bllokuar në Durrës. 

Një konteiner është bllokuar në portin e Durrësit, Dyshohet se brenda tij ka lëndë narkotike.

Policia ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me sekuestrimin arsenalit të armëve të gjetur në dy baza të tjera të grupeve kriminale.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Kavajë.

Policia e Pukës ka arrestuar një person dhe proceduar penalisht drejtuesin e një subjekti politik, pasi sipas uniformave blu, hartonin li

Efektivët e policisë Krujë kanë arrestuan në flagrancë shtetasit F. L., 22 vjeç, banues në Kukës dhe M. C.

Policia e Beratit ka arrestuar në flagrancë një 47-vjeçar të identifikuar me iniciale T.C. Bëhet me dije se 47-vjeçari akuzohet se ka god