Kapen “mat”/ Me motor pa patentë, katër të arrestuar në Durrës

12/07/2018 - 15:56

Gjatë ditës së djeshme në qytetin e Durrësit janë arrestuar katër persona pasi janë kapur "mat" nga policia teksa drejtonin motorët pa patentë.

Pas kontrolleve të ushtruara nga policia Rrugore në lagje të ndryshme, ka rezultuar se 4 drejtues motorësh, banues në Durrës, nuk posedonin lejen e drejtimit.

Nga burimet zyrtare mësohet se janë arrestuar në flagrancë shtetasit:

  1. R.C., vjeç 55, banues në Durrës, i cili u kap në lagjen nr. 17/1 duke drejtuar pa leje drejtimi motorin tip "Kinlon".
  2. Nj.K., vjeç 48, banues në Durrës, i cili u kap në lagjen nr. 17/1, duke drejtuar pa leje drejtimi motorin tip "Gumeni Moto".
  3. B.T., vjeç 34, banues në Durrës, i cili u kap në lagjen nr. 8,  duke drejtuar pa leje drejtimi motorin tip "Xinxian".
  4. A.K., vjeç 48, banues në Durrës, i cili u kap në lagjen nr. 17, duke drejtuar pa leje drejtimi motorin tip "Vero".

Katër të arrestuarit në Durrës, akuzohen për veprën penale "Drejtimi i automjeteve në gjendje të dehur apo pa dëshmi", sipas nenit 291 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy ditë më parë, në orët e pasdites ka ndodhur një tjetër ngjarje kriminale në Shkodër.

Policia italiane ka arrestuar 4 shtetas shqiptarë me akuzën e trafikut të drogës.

Një 27-vjeçar ka përfunduar në arrest pasi është kapur me kokainë në automjetin e tij.

Është dënuar me 25 vite burg shqiptari i cili cilësohet si bossi i kokainës në Angli.

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga menxaherin e firmës dhe një nga teknikët, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në Fabrikën e Çimentos në

Goditet një rast i trafikimit të minave me telekomandë, ndërsa është arrestuar një 28-vjeçar.

Familjarët e 39-vjeçarit që i vuri flakën vetes në makinë kanë treguar se janë të shokuar nga ngjarja.

Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ka qëlluar me armë në dasmën ku ishte i ftuar, ndërkohë që është proceduar në gjendje të l

Në vijim të zbatimit të Forcës së Ligjit në territor, Seksioni për hetimin e krimit ekonomik në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë dhe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth mesnatës në lagjen nr 1, pranë kampit të punëtorëve, në Korçë.