Krim i rëndë, i riu shqiptar lyen me vodka dhe djeg pronarin e hotelit në Greqi

01/12/2020 - 10:47

Një shqiptar në Greqi akuzohet për një krim të rëndë kundër një pronari hoteli. Mediat greke raportojnë se pronari i hotelit është gjetur i djegur brenda biznesit te tij dhe për këtë krim akuzohet një 20-vjeçar nga Shqipëria.

Emri i të riut nuk bëhet i ditur por mësohet se gjithçka ka ndodhur në ishullin e Santorinit, ku pas një sherri shqiptari ka kryer me vodka pronarin e hotelit Nikos Halaris dhe më pas i ka vënë flakën.

Policia duke iu referuar kamerave të hotelit, raporton se 20-vjeçari rrahu për vdekje pronarin e një hoteli në Santorini dhe më pas e lau atë me vodka dhe i vuri flakën për të zhdukur gjurmët.

Mediat në vend thonë se gjithçka është e pabesueshme, pasi 20-vjeçari kërkonte nga 69-vjeçari Nikos Halaris, një borxh prej 200 Eurosh.

I riu ka rrëfyer krimin dhe ka thënë se gjithçka kishte ndodhur pas sherrit për 200 Eurot, pasi Halaris ia kishte borxh që nga viti i kaluar.

Ajo që bie në sy është se vrasësi nuk mori orën e shtrenjtë që mbante viktima, ndërsa kasaforta e hotelierit u gjet e paprekur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 31-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës pasi dyshohet si autori i dytë i kalimit kontrabandë migrantët që vijnë nga vendet

Në sulmin e rëndë që ndodhi mbrëmjen e 11 janarit në një kafene në Agios Sostis të Greqisë, ku u përplasën një grup shqiptarësh mbeti i v

Policia e Kurbinit ka vijuar operacionin e koduar policor “Godull”, duke e çuar në tre numrin e të arrestuarve në kuadër të këtij operaci

Një tjetër rast shokues i abuzimit seksual me të mitur është zbuluar së fundmi në Ksamil.

Një shtyllë e linjës elektrike është rrëzuar dhe ka zënë poshtë dy makina.

Një punëtor ka rënë nga lartësia në një pallat në ndërtim dhe ka mbetur i plagosur. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Sali Nivica” në kryeqyt

Policia e Kamzës ka marrë një telefonatë këtë mesditë, ku është denoncuar për marrjen peng të një personi.

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 361 shtetas që u konstatuan pa maskat mbrojtë

Një makinë me drejtuar K.V. ka aksidentuar sot një punonjëse të policisë rrugore.

Policia e Shtetit njofton se janë ekstraduar nga Gjermania dhe Kosova drejt vendit tonë, 2 persona si dhe drejt Kosovës një tjetër.