Lirohet Mario Meshini, akuzohet si bashkëpunëtor në vrasjen e Devi Kasmit

16/05/2019 - 17:37

Gjykata e Tiranës ka ndryshuar masën e sigurisë nga “arrest me burg” në detyrim paraqitje për Marjo Meshinin, mikun e Devi Kasmit. Ai u arrestua menjëhere pas vrasjes pasi dyshohej si bashkëpunëtor me autorët. 

25-vjeçari ka pohuar njohjen miqësore me viktimën, por ka përjashtuar çdo përfshirje të tij në ngjarjen kriminale. Ndërkohë prokuroria ka shprehur dyshime se Meshini është personi që ka nxjerrë në pritë viktimën. 

Në dëshminë e tij, Meshini ka pohuar se ka qenë i pranishëm në momentin që është vrarë Kasmi, madje, autori, për të cilin ai bëri edhe një përshkrim që rezultoi i saktë, i ka drejtuar edhe atij armën, por nuk e ka qëlluar.

Mario Meshini u arrestua në 30 janar të vitit 2018, në momentin e arrestimit Meshini nuk ka pranuar akuzën ndërsa me dëshminë e tij ka dhënë ndihmën kryesore në zbardhjen e ngjarjes, pasi ai ka dhënë informacion mbi tiparet e ekzekutorit.

Masa e arrestit u dha në të njëjtën ditë kur policia arrestoi grupin kriminal "Enigma" të cilin e akuzon për vrasjen e Devi Kasmit.

Sipas policisë Kasmi u ekzekutua nga një vrasës grek me pagesë ndërsa organizator është personi i shpallur në kërkim Altin Aurel Hoxhallari.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një furgon mallrash ka rënë në lumë tek kthesa e Çezmës së Myftarit, në aksin rrugor Elbasan-Librazhd.

Një 32-vjeçar ka mbetur i plagosur me armë zjarri në fshatin Fermë-Partizani në Berat.

Një 4-vjeçar shqiptar ka humbur pasditen e djeshme në Zvicër.

Operacioni i Frontex ka dhënë rezultatet e para.

Një aksident tragjik me pasojë vdekjen e dy të rinjve, njëri prej të cilëve shqiptar, ka ndodhur mëngjesin e së enjtes në një autostradë

Policia italiane Pordenone, gjatë hetimeve për bandën shqiptare, të specializuar në vjedhjet e vilave dhe shtëpive në verilindje ka gjetu

Autoritetet italiane kanë arritur të vënë në pranga dy shqiptarë, përkatësisht 24 dhe 35 vjeç, me inicialet N. F.

Ndërhyrja e Policisë ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti ndërsa ka arrestuar një 19-vjeçar.

Një aksident ka ndodhur sot në mesdite në rrugën Tiranë-Fushë-Krujë në afërsi të Valiasit.

Një 35-vjeçar nga Berati është arrestuar pas kallëzimit të bërë për ngacmim seksual.