Mbytet motoskafi, policia shqiptare shpëton italianin

19/01/2019 - 16:01

Një motoskaf me flamur holandez, i cili drejtohej nga një italian, është mbytur pranë brigjeve të detit Jon.

Rreth orës 11:30 të paradites së sotme motoskafi lëshoi alarmin SOS, ndërsa drejt tij u nisën 2 mjete të policisë kufitare, të cilët mundën të shpëtonin shtetasin italian.

Mjeti i lundrimit, 16 metra i gjatë, ishte nisur nga Korfuzi drejt Sarandës, por pësoi defekt 5 milje larg bregut, në vendin e quajtur "Kapoqefal".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një godinë 3-katëshe është përfshirë nga zjarri në lagjen "Ali Demi" në Tiranë.

Është gjetur sërish një tjetër predhë në Pukë nga punonjësit e shërbimeve të bashkisë.

Një i burgosur për përndjekje, i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në qelinë e burgut në Bradashesh të Elbasanit.

Arkivoli i Klisman Gjinit u transportua në heshtje.

Tre shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë italiane, pasi akuzohen për mbi 100 raste vjedhjesh e grabitjesh.

Ndalohet nga Policia postieri i Postës së Pogradecit, për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”.

Ekspertiza greke ka dalë në përfundimin se 48-vjeçari Mirash Luli nga Lezha, që u gjet i vdekur në Selanik më 17 shkurt, nuk u vra nga dj

Një makinë është përfshirë nga flakët në qytetin e Kavajës.

Një 51-vjeçar nga qyteti i Beratit ka rënë në prangat e policisë.

Policia e Tepelenës arrestoi të dyshuarin për vrasjen e shtetasit Sokol Rama.