'Më jep 4 mijë euro ose të zhduk ty me vajzën!' Ndalohet kërcënuesi

14/06/2018 - 17:32

   Policia e Divjakës ka ndaluar 28-vjeçarin Kleanthi Todri, banues në Gradishtë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë, e ka dënuar me 7 muaj e 3 ditë burg, për veprën penale  “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”, parashikuar nga neni 109/b i Kodit Penal.

Klenathi Todri, një vit më pare, u akuzua nga një nënë e re e divorcuar, me të cilën kishte pasur një raport të shkurtër, se e kishte kërcënuar me jetën e vajzës së saj 2-vjeçare nëse nuk i jepte 4 mijë euro.

"Më jep 4 mijë euro ose të zhduk ty dhe vajzën",i shkroi Todri gruas së re në celular. Pas denoncimit, Todri përfundoi pas hekurave, por arriti ta fitonte shpejt lirinë me seanca gjyqësore.

Në gjyqin që u zhvillua verën e 2017-ës, Todri para gjyqtarit tha se se nuk e kishte ditur se po kryente një vepër penale.  “E nisa si lojë, për shkak të prishjes së raportit. Nuk e dija se po kryeja një vepër penale”, është shprehur ai në seancë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shqiptar është arrestuar nga karabinierët në qytetin e Taranto-s.

Në kuadër  të vënies në kontroll të tregjeve mbarë vendit, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  ka nisur inspektimin në disa prej tyre.

Gjykata dha masën e sigurisë “arrest me burg” për Kujtim Koxhën, i cili vrau me armë zjarri tre persona dhe plagosi një tjetër.

Autori i vrasjes së trefishtë në fshatin Shëlli të Matit do të dalë sot në Gjykatë për t’i komunikuar masën e sigurisë.

Një i ri shqiptar është goditur barbarisht në Itali nga një grup nigerianësh.

Një 27-vjeçar nga Durrësi është rrahur një ditë më parë në zonën e plazhit dhe si pasojë e dhunës ka mbetur i plagosur lehtë.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit Bu

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan - Kombinati metalurgjik.

Në zyrën operative të policisë së Durrësit, një ditë më parë, ka mbërritur një telefonatë që njoftonte për të shtëna me armë në ajër në z