Merr flakë makina në mes të Durrësit (FOTO+VIDEO)

31/10/2020 - 10:19

Përfshihet nga flakët në ecje një makinë "Benz" në Durrës. Ngjarja ka ndodhur pak më parë në kryqëzimin pranë pallatit të sportit "Ramazan Njala".

Paraprakisht dyshohet se ka shpërthyer impianti i gazit. "DurrësLajm" mëson se makina është e Ilir Nishanit, vëllai i ish-Presidentit Bujar Nishani.

Drejtuesi i makinës fatmirësisht nuk ka pësuar lëndime, ndërsa raportohen vetëm dëme materiale.

Forcat zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe kanë bërë të munduar shuarjen e flakëve.

E gjithë zona u pushtua nga tymi dhe incidenti ka shkaktuar trafik të rënduar në një nga kryqëzimet më të ngarkuara në qytet.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 20-vjeçar është arrestuar nga policia e Bulqizës pasi mbante armë pa leje. Mësohet se i arrestuari është identifikuar si Denion Fiku,

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të premten në mbrëmje në Bruksel, ku një emigrant shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri.

Një ditë pas ngjarjes së rëndë në Bulqizë, ku mbeti i vrarë një 22-vjeçar, është arrestuar shoku i tij.

Janë publikuar emrat e 30 nga 69 shqiptarë që disa ditë më parë, u kapën nga autoritetet greke në një anije peshkimi.

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Fushë-Krujë, në afërsi të fshatit Mazhe.

Një 65-vjeçar është proceduar dhe gjobitur nga Policia, pasi është kapur në pikën kufitare të Kakavijës, me test pozitiv për COVID.

Zbardhet dëshmia e autorit të dyshuar për vrasjen e ndodhur mëngjesin e sotëm në Bulqizë, ku mbeti i vdekur i 22-vjeçari Elidon Basha.

Zbardhen dhe dokumentohen disa vjedhje të ndodhura në qytetin e Shkodrës.

Policia Kufitare e Kakavijës njofton se ka intensifikuar punën për kontrollin e imtësishëm të dokumentacionit për të udhëtuar, intervisit