Në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi, policia e Durrësit arreston dy persona

23/02/2021 - 08:57

Policia e Durrësit bën me dije se ka arrestuar në flagrancë dy persona, pasi njëri drejtonte mjetin në gjendje të dehur ndërsa tjetri drejtonte pa leje një motor.

Mësohet se ky i fundit është rrëzuar dhe për pasojë ka pësuar dëmtime të lehta.

"Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasit:

K. SH., 38 vjeç, banues në Tiranë, pasi u konstatua në Derven, Krujë, duke drejtuar mjetin tip "Volkswagen", në gjendje të dehur.

H. M., 57 vjeç, banues në Durrës, pasi duke drejtuar pa leje drejtimi motorin tip "Lifan", është rrëzuar dhe për pasojë është dëmtuar lehtë.", njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës dhe Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një plagosje me armë zjarri është shënuar pasditen e sotme në lagjen nr.5, në qytetin e Korçës.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Fier, ku një 56-vjeçar dyshohet se është vetëhedhur nga kati i pestë i pallatit dhe ka nd

Policia ka ndaluar një 47-vjeçar  tëshpallur në kërkim për veprat penale "Armëmbajtja pa leje" dhe "Përkrahja e autorit në krim". 

Falë besimit dhe bashkëpunimit me qytetarët, pasi informacioneve të marra dhe kërkimeve të shumta, Policia gjen të fshehura në tokë, armë

Një 31-vjeçar është arrestuar nga policia pasi teksa po drejtonte automjetin në gjendje të dehur, humbi kontrollin dhe u përplas me dy mj

Policia e Durrësit njofton se ka vënë në pranga dy persona që ishin shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale.

Kriminelët e njohur ndërkombëtarë, që dërgojnë kokainë nga Argjentina në pjesën tjetër të kontinentit, kanë prirje të tregojnë ngjarje, t

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Merr flakë në ecje një fuoristradë tip “Range Rover” në rrugën Fushë-Krujë, pranë Krastës.

Një aksident i rëndë është shënuar këtë të hënë në aksin Fier-Kraps  rreth orës 11:55.