Nuk u kthye më në burg pasi i mbaroi leja, arrestohet shqiptari i dënuar përjetësisht

13/07/2020 - 18:50

Një 43-vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e sotme në Greqi. Shqiptari ishte i dënuar përjetë por pasi kishte marrë leje për të dalë nga burgu, nuk u kthye më kur i mbaroi afati.

Policia greke bën me dije se shqiptari është arrestuar teksa shiste heroninë në një zonë të Atikës. Gjatë një operacioni atij iu sekuestrua një sasi heroine që e kishte me vete, që peshonte 5 kilogram, një peshore elektronike, një shumë parash prej 1.050 €, një pasaportë, 2 telefona celularë.

43-vjeçari, emri i të cilit nuk është bërë me dije ka qenë i dënuar me burg të përjetshëm për disa vepra penale si vrasje me paramendim, tentativë vrasjeje, komplot për të kryer vjedhje dhe grabitje me armë, armëmajtje pa leje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ai u hodh në pishinën e hotelit dhe vdiq menjëherë më pas, pasi goditi kokën në dysheme. Tragjedia për 39-vjeçarin shqiptar ndodhi natën

Dy persona janë konfliktuar me njëri-tjetrin në fshatin Remenj të Pogradecit.

Një i moshuar ka humbur jetën në plazhin e Borshit pak pas mesditës së sotme.

Vrasja e Gjin Ndojit alias Gjin Boriçi, mendohet të jetë kryer për gjakmarrje. Një sagë vrasjesh që nisi që në vitin 1997.

Vijojnë kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së Covid-19.

Një aksident rrugor ka ndodhur paraditen e sotme në Lushnje.

Gjykata e Pogradecit ka lënë në burë 44-vjeçarin, Olsi Çekiçi që katër ditë më parë vrau duke i prerë kokën nënës së tij në fshatin Buçim

Një 65-vjeçar ka humbur jetën në një aksident rrugor.

Vijon puna për gjurmimin, identifikimin dhe sekuestrimin e aseteve që janë përfituar nga veprimtaritë kriminale.