Pallati pranë hipotekës i pabanueshëm, 17 familje largohen nga apartamentet

30/11/2019 - 22:35

Një pallat në rrugën “Foti Janku” në kryeqytet është shpallur i pabanueshëm nga Njësia Administrative Numër 9. Çarjet dhe plasaritjet në kolonat e kupolës mbajtëse të pallatit rrezikojnë seriozisht jetën e banorëve nëse dëmtimet nuk riparohen. Për këtë arsye, ekspertët e bashkisë kanë vlerësuar se banorët duhet të largohen nga apartamentet.

“Si pasojë e tërmetit të datës 26.11.2019 pallati juaj ka pësuar dëmtime të konsiderueshme të cilat nuk krijojnë garanci në rast të përsëritjes së tërmeteve. Për këtë arsye jeni të lutur të gjithë banorët të largohen nga banesa me qëllim mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të gjithë secilit prej jush”, thuhet në shkresën e lënë në hyrjen e pallatit nga njësia administrative.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë-Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015-n, është liruar.

Një sherr masiv ka ndodhur sot mes dy familjeve në Berat ku shkak për zënkën e tyre është bërë toka me ullinj, e si pasojë kanë mbetur të

Një 20-vjeçar i identifikuar si Dash Gashi nga Kukësi, ka mbetur i plagosur rëndë me armë zjarri në një atentat në lindje të Londrës.

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 45-vjeçar i kërkuar pasi tentoi të trafikonte drejt Italisë 18 klandestinë.

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona dhe ka sekuestruar 37.5 kg kanabis sativa.

Vijon kontrolli masiv i territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve

Sonte ne mbrëmje, Drejtoria e Hetimit e SHÇBA-së, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka ndaluar shefin e Stacionit

Një pedalon ka mbetur i bllokuar në det, në zonën e Porto Romanos, në Durrës, ndërsa nuk dihet ende sa persona ka brenda.

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur në zonën e ish-Bllokut. Në video shihet teksa një grup djemsh goditen me karrige, tavolina dhe sh

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se ishte i shpallur në kërkim për disa vepra penale.