Përfshihen nga flakët furgoni dhe makina në Shkodër e Pogradec

21/01/2020 - 13:53

Shpëton për mrekulli shoferi i një furgoni në Shkodër, i cili ka marrë flakë.

Ngjarja ka ndodhur pranë Kolaudimit të makinave në këtë qytet.

Mjeti, i cili përdorej për transport udhëtarësh nga Shkodra në Dukagjin, sapo ka dalë nga lavazhi, ka marrë flakë. Dyshohet se shkak ka qenë një defekt teknik.

Shoferi ka dalë menjëherë nga mjeti duke i shpëtuar zjarrit.

Sakaq, në Pogradec është djegur një tjetër makinë e cila ka qenë në ecje në unazen e qytetit.

Zjarrfikësja ka bërë të mundur shuarjen e zjarrit ndërkohe raportohet vetem per deme materiale. Burime nga policia bejne te ditur se dyshohet te jete aksidentale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një automjet ka goditur makinën e patrullës së policisë tek rrethrrotullimi tek Ura e Dajlanit, në Durrës. 

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore Durrës, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e përshkallëzimit të dhunës në f

Dy vëllezër shqiptarë, 26 dhe 29 vjeç janë vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohen për shpërndarje kokaine.

Të paktën 20 refugjatë afganë u gjetën nga policia sot ndërsa ecnin në këmbë përgjatë autostrades Vlorë -Fier.

Ky është momenti kur të arrestuarit e operacionit “Mezhgorani” dërgohen në Komisariatin e Policisë në Gjirokastër pas ndalimit nga polici

Shpërthen tubi i kaldajës në shkollën "Janaq Kilica" në qytetin e Fierit.

Policia e Shtetit ka arrestuar 30 persona sot në kuadër të operacionit policor të koduar “Mezhgorani” ku u arrestua edhe botuesi Henri Çi

Mëngjesin e të premtes, rreth orës 08:50, në qytetin e Laçit, një mjet me drejtues shtetasin E.Ll., 37 vjeç, ka aksidentuar këmbësoren, s