Përplasen dy makina në rrugën e Rinasit, plagosen dy minorenët

01/06/2020 - 09:42

Dy minorenë të moshës 13 dhe 15 vjeç mbetën të plagosur mëngjesin e kësaj të hëne, si pasojë e një aksidenti rrugor. Ngjarja ndodhi rreth orës 07:17, në rrugën e re të Rinasit.

Sipas policisë, në aksident u përfshi një makinë që drejtohej nga V.S., dhe automjeti me shofere shtetasen A.M., ku ndodheshin dy pasagjerët e plagosur.

Ata u dërguan në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Të dy drejtuesit e mjeteve ndodhen në vendngjarje për sqarimin e mëtejshme të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 47-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Elbasanit.

Policia e Tiranës ka dhënë detaje nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku.

Finalizohet operacioni policor i koduar "Antikat", për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e trafikimit të veprave të artit.

Një aksident me vdekje ka ndodhur pasditen e sotme në Shkodër teksa një automjet tip Alfa- Romeo ka dalë nga rruga, duke u përplasur me n

Një autobus ka përplasur në rrugën ”Dedë Gjo Luli” në Tiranë një 17- vjeçar, i cili udhëtonte me biçikletë.

Pesë punonjës të Burgut të Rrogozhinës janë pezulluar nga puna, pasi janë kapur duke futur sende të ndaluara në brendësi të institucionit

Policia e Durrësit ka dhënë detaje lidhur me ngjarjen e ndodhur mesditën e sotme në plazhin e qytetit bregdetar.

Shënohet një tjetër viktimë në plazhin e Durrësit.

Mësohet se një pushues ka humbur jetën mesditën e sotme teksa lahej në det.

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.

Vijon operacioni policor i koduar “Tushemishti”.

Shkon në tre numri i të ndaluarve në kuadër të këtij operacioni.