Policia arreston në flagrancë 1 person, procedon 4 të tjerë

15/10/2019 - 10:36

Vijojnë kontrollet në ambiente të ndryshme, për të evidentuar dhe goditur ushtrimin e aktivitetit të paligjshëm të lojërave të fatit.

Policia e Përmetit ka arrestuar një person dhe ka proceduar penalisht në gjendje të lirë 4 të tjerë, për veprën penale "Organizimi i lotarive të palejuara".

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Përmet arrestuan në flagrancë shtetasin:

  • F. Q., 26 vjeç, banues në Tiranë;

Si dhe u proceduan penalisht në gjendje të lirë shtetasit:

  • M. Gj., 36 vjeç, banues në Gjirokastër;
  • A. Ç., 24 vjeç, banues në Këlcyrë;
  • P. D., 29 vjeç, banues në Përmet;
  • E. L., 33 vjeç, banues në Përmet.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në shtëpinë e marë me qira nga shtetasi F.Q., u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një tavolinë pokeri dhe aksesorë për organizimin e kësaj loje.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Përmet, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vijojnë operacionet kundër krimeve mjedisore në të gjithë qarkun e Durrësit, në bashkëpunim me IKMT.

Bien në prangat e Policisë 8 shtetas dhe u procedua penalisht 1 shtetase, për vepra të ndryshme penale.

Thellohet bilanci i viktimave nga koronavirusi në vend, ku 3 pacientë kanë humbur jetën përgjatë 24 orëve të fundit, ndërsa janë identifi

Finalizohet me sukses operacioni i koduar "Pallati", për zbardhjen e vjedhjeve në banesat e dëmtuara nga tërmeti.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Fushë-Bulqizë, ku janë plagosur me thikë dy vëllezër.

Një ngjarje e rëndë është shënuar pasditen e kësaj të mërkure në bregdetin e Shëngjinit. Një person, identiteti i të cilit ende nuk është

Një shqiptar i cili merrej me droge në Londër është burgosur ditën e djeshme për pastrim parash dhe shpërndarje kokaine.

Një automjet ka përplasur për vdekje një qytetare e cila po ecte në krah të rrugës.

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Tre mjete u përplasën në rrugën nacionale Bulqizë-Peshkopi, duke shkaktuar disa të plagosur.