Qëlluan me armë në ajër, pranga dy të rinjve

15/09/2019 - 11:28

Policia ka arrestuar dy të rinj pasi akuzohen se pas një konflikti qëlluan në ajër me armë.

Ngjarja në fjalë ndodhi në lagjen “Tafil Skëndo” në Kuçovë, ndërsa në pranga kanë përfunduar shtetasit me iniciale; A.P, 34 vjeç dhe A.T, 19 vjeç.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se për dy të arrestuarit, të dy banues në lagjen "11 Shkurti", Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat vendosi masën e sigurisë "Arrest me burg".

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprat penale "Mbajtja pa leje e armëve luftarake" dhe "Kanosja", parashikuar nga nenet 278/1 dhe 84 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në lidhje me aksidentin e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në aksin rrugor Korçë-Gramsh, në fshatin Çekrez, në përfundim të veprimeve te para

Policia e Shtetit ka publikuar fotot dhe emrat e tre personave të tjerë të kërkuar për vrasje, të cilët janë objekt i punës së Njësisë së

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë dy të rinj të cilët vodhën me dhunë 1 shtetas të huaj.

Shkatërruan stolat e stadiumit “Air Albania” dhe hodhën sende të forta në fushë gjatë dy ndjeshje të futbollit më datë 21 e 22 shkurt, vi

Në lokal me pistoletë me vete, arrestohet në flagrancë një i ri në Durrës.

Policia rrugore ka vijuar kontrollet gjatë natës së kaluar në disa pika në kryeqytet.

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Çekrez të Gramshit ku dy persona kanë vdekur dhe tetë të tjerë janë plagosu

Një 37- vjeçar shqiptar është qëlluar me plumb në kokë në rrugën Kerasuntos të lagjes Egaleo në Athinë të Greqisë.

Një biznesmen është shoqëruar nga policia në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas për shkak se është kapur me armë.

Një aksident ku janë përfshirë dy automjete me pasojë plagosjen e një pasagjereje, është regjistruar mesditën e kësaj të shtune.