Shqiptari plagos me thikë gruan në Itali

24/06/2019 - 16:57

Një 52-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane në San Giorgio Jonico, pasi ka goditur me thikë në bark gruan e tij.

Shqiptarfi, identieti i të cilit nuk bëhet me dije ishte në "arrest shtëpie" për prostitucion dhe pasi është zënë me bashkëshorten për arsye banale, e ka goditur me thikë në bark.

Mediat italiane shkruajnë se gruaja u dërgua menjëherë në spital, ku po kurohet e është jashtë rrezikut për jetën ndërsa 52-vjeçari i cili mësohet të ketë qenë shpesh herë problematik me ligjin ndodhet në paraburgim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy emigrantë të paligjshëm shqiptarë me banim në Angli janë arrestuar për posedim të lëndëve narkotike.

Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e së premtes.

Një kalimtar, i cili po kalonte rrugën është goditur për vdekje në autostradën Tiranë-Durrës.

Falë bashkëpunimit midis Interpol Tirana dhe homologëve, janë ekstraduar drejt vendit tonë dy shtetas të dënuar për vrasje.

Një mjek në Lezhë është dënuar me një vit burg i konvertuar me dy vite shërbim prove, për veprën penale neglizhencë në trajtimin mjekësor

Ka rezultuar fals alarmi për bombë mëngjesin e sotëm në afërsi të sheshit 'Skënderbej", pasi një çantë e braktisur u gjet dhe shkaktoi pa

Policia e Krujës ka kapur dhe ndaluar një 62-vjeçar të kërkuar për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

Alarm për bombë te bulevardi "Zogu i Parë" në Tiranë. 

Më 20 maj të këtij viti, trupi i pajetë i një personi doli në një kanal në Lievegem të Belgjikës.

Policia e Lezhës ka finalizuar një operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së drogave të forta duke arre