Të dehur në timon, policia e Durrësit arreston në flagrancë dy shoferë

30/09/2020 - 12:47

Arrestohen në flagrancë 2 drejtues mjetesh që drejtonin mjetet në gjendje të dehur.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasit:

M. H., 29 vjeç, banues në Durrës, pasi në rrugën "Aleksandër Goga", duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip "Ford", ka goditur 2 mjete të parkuara duke shkaktuar dëme materiale.

F. K., 59 vjeç, banues në Shijak, pasi në aksin rrugor Durrës-Tiranë, duke drejtuar mjetin tip "Hyundai" në gjendje të dehur, ka humbur kontrollin dhe është përplasur me bordurën anësore të rrugës. Për pasojë është lënduar pasagjeri në mjet, shtetasi N. G., 60 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Vlorës ka arrestuar një 35-vjeçare pasi ka dhunuar dhe përndjekur ish-partnerin e saj.

Pas 8 muajsh hetim, gjykata e Korcës ka lënë të lirë 18-vjeçarin, Devis Hoti cili u arrestua si i dyshuar për vrasjen e 45-vjeçarit Flamu

Një shqiptar është gjetur i vdekur brenda një kamioni këtë të martë në Itali.

Një shqiptar është shpallur në kërkim nga policia greke, pasi dyshohet se mund të jetë autori i vrasjes së dy të moshuarve në Kretë.

Rëndohet gjendja e 40-vjeçarit që u plagos pak ditë më parë një atentat pranë banesës së tij. Mediat në vend, duke iu referuar burimeve n

Drejtori i Hidrokarbureve, Klodian Gradeci, i shpallur në kërkim për abuzimin 1.4 mln dollarë, është ndaluar nga Policia e Tiranës.

Arrestohet në flagrancë një person, banues në Arapaj të Durrësit, pasi u kap duke ndërtuar pa leje.

Specialistët për Hetimin e Krimeve ndaluan shtetasin E. Sh., 29 vjeç, banues në Durrës.

Policia e Shtetit zbardh tentativë për vjedhje në fshatin Kropisht të Selenicës.

Një e re në Tiranë i ka dhënë fund jetës duke qëlluar veten me armë zjarri, raportoi këtë të hënë policia e kryeqytetit.