U godit nga mjeti i rëndë në minierë, vdes gjatë punës 50-vjeçarja (EMRI)

Postuar: 16/05/2018 - 15:25

Një ngjarje e rëndë është shënuar sërish në minierën e Bulqizës ku ka mbetur e vdekur një 50-vjeçare.

Polica bën me dije se rreth orës 14.20, në pjacalen (shesh grumbullimin e kromit ) në zonën D,  të minierës në Bulqizë, gjatë punës shtetasja Shpresa Rami, rreth 50 vjeçe, banuese në Bulqizë, (punëtore), paraprakisht dyshohet se është goditur nga një automjet i tonazhit të rëndë, ku për pasojë ka marrë dëmtime të rënda.

Menjëherë është bërë transportimi për në spitalin e Bulqizës, por si pasojë e dëmtimeve të marra ka humbur jetën.

Grupi hetimor po kryen hetimet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen dhe dokumentimin e kësaj ngjarje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një aksident automobilistik ka ndodhur të hënën pasdite në autostradën Tiranë-Durrës.

   Një aksident raportohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në afërsi të “Rrugës së Kavajës” në Tiranë, ku një automjet ka përplasur nj

   Një sasi prej 86 kg kokainë është sekuestruar në qytezën spanjolle Benalmaden në Malagas dhe katër shqiptarë janë arrestuar, raportojn

Një gomone e dyshimtë është bllokuar nga Policia Kufitare në ujërat pranë vendit të quajtur “Gjiri i Kasolles” në Sarandë.

Frika e hakmarrjes pas varjes së Agim Bucit, e kryer nga i biri në grabitje, ka detyruar Petrit Kurtin të largohet nga Shqipëria bashkë m

Për arsye të shumta, rastet e dhunës në familjet e Durrësit nuk kanë të sosur.

Një grabitje  e një pike bastesh ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet.

Plagoset me biçak një person në Durrës, por pa dëmtime serioze.

Një 34-vjeçar nga Durrësi është arrestuar nga policia e Fierit, pasi ka shkaktuar një aksident ku kanë mbetur të plagosur drejtuesi i një

Një shqiptar 50-vjeçar e ka shfryrë gjithë dëshirën për hakmarrje mbi ish-të dashurën shqiptare, me tentativën për ta vrarë, duke i prerë