U kapën duke transportuar drogë, prangosen tre shqiptarë

14/03/2019 - 13:07

Tre shqiptarë janë arrestuar nga policia greke, ndërsa një tjetër u shpall në kërkim pasi u kapën duke transportuar drogë. Shqiptarët u vunë në pranga në dy operacione të ndryshme.

Operacioni i parë, i cili u zhvillua në Drosopigi u sekuestruan 68 kg marijuanë, i cili po transportohej me një makinë ku ndodheshin dy të rinj shqiptarë.

Operacioni tjetër u zhvillua në Igumencië, ku në makinën që drejtohej nga një 25 vjeçar shqiptar u sekuestruan 10 pako me 9 kg 650 gram marijuanë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Indiani Hiteshkumar Patel ka dalë përballë trupës gjykuese të Gjykatës së Tiranës, pak ditë pas arrestimit.

Prokuroria për Krime të Rënda ka përcjellë për gjykim në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krime të Rënda për të gjykuar çështjen penale me

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka dhënë masën “arrest me burg” në mungesë për dy djemtë e ish-prefektit, Paulin Radovani, ndërsa k

Katër personat e përfshirë në vrasjen e Jurgen Kurtit janë miq me njëri-tjetrin.

Zbardhet ngjarja e ndodhur më datë 18 mars 2019, në rrugën “Zef Jubani”, ku u vra me armë zjarri 26 vjeçari Jurgen Kurti.

Policia vendore e Shkodrës ka marrë në pyetje tre shtetasit e ndaluar një ditë më parë të dyshuar si bashkëpunëtorët kryesorë në vrasjen

Dështon sërish seanca gjyqësore ndaj Kelment Balilit, të konsideruarit nga mediat greke si 'Escobari i Balllkanit'.

Një shqiptar 48-vjeçar ka plagosur rëndë me thikë bashkëshorten e tij, një grua 37-vjeçare me të cilën ishte në proces divorci.

Mbi bazën e një informacioni të marrë nga qytetarët, Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Dr