Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

U plagos gjatë sherrit në një lokal, humb jetën 55-vjeçari (EMRI)

12/12/2020 - 10:40

Pesë ditë pasi u plagos me mjete të forta gjatë një sherri në lokal, ka ndërruar jetë 55-vjeçari Dervish Kalaja.

Ngjarja ndodhi më 7 dhjetor në një lokal në zonën e Ishmit në Durrës, pasi një konflikti mes viktimës dhe shokut me të cilin po pinte në tavolinë, ku më pas u përfshi edhe pronari i lokalit me kushërinjtë e tij.

55-vjeçari dhe shoku i tij kanë qenë duke pirë në lokal, por në debat e sipër kanë nisur të konfliktohen. Gjatë sherrit janë përdorur sende të forta, ku mbetën të plagosur shtetasit R. A., 34 vjeç, banues në Sukth, S. A., 62 vjeç dhe 55-vjeçari Dervish Kalaja, i cili humbi jetën mbrëmjen e të premtes.

Për ngjarjen u arrestuan 3 persona si dhe u gjobit pronari i lokalit me 1.000.000 lekë, pasi nuk ka respektuar orarin e vendosur për mbylljen e aktivitetit.

NJOFTIMI I POLICISË MË 7 DHJETOR

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Manzë arrestuan në flagrancë, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, shtetasit:

A. K., 36 vjeç, Xh. K., 21 vjeç, banues në Ishëm dhe R.(G). A., 34 vjeç, banues në Sukth.

Rreth orës 22:00 të mbrëmjes së djeshme, këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në ambientet e lokalit në pronësi të shtetasit Sh. I., dyshohet se kanë goditur me mjete të forta shtetasit D.(P). K., 55 vjeç dhe S. A., 62 vjeç.

Ndërsa shtetasi R.(G). A. ka goditur me mjet prerës (thikë), shtetasin E. K., 33 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.  

Në vijim të veprimeve u arrestua në flagrancë edhe shtetasi Sh. I., 31 vjeç, banues në Ishëm (pronari i lokalit ku ka ndodhur ngjarja), për veprën penale "Moskallëzim krimi", pasi nuk ka njoftuar Policinë për konfliktin e ndodhur në ambientet e lokalit të tij. Gjithashtu, nga shërbimet e Policisë i është vendosur masë administrative 1.000.000 lekë, pasi nuk ka respektuar orarin e vendosur për mbylljen e aktivitetit. 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Shtetit ka shoqëruar dhe proceduar penalisht në gjendje të lirë 33 persona në Mirditë, pasi sipas burimeve zyrtare kanë protest

Një 68-vjeçar i shpallur në kërkim është arrestuar nga policia ditën e sotme.

Të tjera detaje janë zbuluar nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Maqellarë, ku nusja 44-vjeçare, Miranda Markja qëlloi për vdekje me thikë v

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqellarë të Dibrës, ku 44-vjeçarja Miranda Markja ka goditur me thikë vjehrrën duke i shkaktuar vdekje

Një roje i një kompanie private në Tiranë ka përfunduar në pranga.

Detaje të reja zbulohen nga operacioni i drogës në portin e Durrës ku u sekuestruan 143 kg kokainë.

Kundërshtoi me dhunë punonjësit e policisë të cilët ndërhynë për të parandaluar përshkallëzimin e një konflikti të çastit, vihet në prang

Garazhi i një pallati në Tiranë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Policia e kryeqytetit bën me dije se forcat e rendit dhe zj

Një sherr mes femrave, ku është përfshirë edhe një mashkull, është regjistruar paraditen e sotme në Durrës, në zonën e Currilave.

200 kg kokainë dyshohet se janë gjetur në kointeinerin e bllokuar në Durrës.