Vidhet një banesë në Durrës

14/02/2018 - 14:41

Një banesë është vjedhur dje nga persona të paidentifikuar në Durrës.

Sipas informacioneve policore, mësohet se është konstatuar vjedhja e banesës së shtetasit B.S, 64 vjeç, në lagjen nr. 16.

Autorët kanë vjedhur një sasi parash, por nuk dihet ende shuma e saktë.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Ndërkohë, një tjetër tentativë vjedhjeje raportohet për banesën e një të riu në Golem. “Më datë 13.02.2018, në afërsi të një kompleksi në Golem, është tentuar të vidhet banesa e shtetasit M.M, vjeç 26, banues në Kavajë. Pas veprimeve të kryera në banesë, u gjet e bllokua me cilësinë e provës materiale, celulari i tipit ‘‘Nokia“ i autorit. Punohet për identifikimin dhe kapjen e tij. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kavajë. Nenet 134 e 22 të Kodit Penal”, thuhet në njoftimin e bluve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bektash Muka, i kërkuar prej një viti për vjedhjen e gjysmë milioni euro bizhuteri në një qendër tregtare në Maltë ka rënë në prangat e p

Të dënuarit në Burgun e Burrelit kanë shprehur shqetësimin për kushtet e këqija me të cilat përballen çdo ditë teksa vuajnë dënimin, ndër

Viktima që gjeti vdekjen e menjëhershme dje pasi u rrëzua nga kati i shtatë i një pallati në Durrës, është identifikuar si shtetasja D.Z.

Duke postuar fotot e personave që kanë parkuar në mënyrë të gabuar, Policia e Tiranës ka një mesazh të prerë për të gjithë drejtuesit e m

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Arbër Shehu, 25 vje

Policia malteze ka vënë në pranga të riun shqiptar, Bektash Muka, i cili një vit më parë grabiti në mënyrë spektakolare

Burime nga policia e Durrësit konfirmojnë për “DurrësLajm” se lënda plasëse që u gjet sot poshtë automjetit të drejtorit

Gjykata e Apelit vendos të lerë në arrest me burg pa afat biznesmenin Ervis Martinaj i arrestuar për atentatin e 4 tetorit në ish-Bllok. 

Një shqiptar u gjet i pajetë mëngjesin e së dielës në rrugën Sidoli të Milanos.

Policia e Shkodrës ka arrestuar 4 persona pasi kanë qëlluar me armë zjarri.