“Vijnë nga Shqipëria, skafi e ka humbur rrugës ngarkesën”! Bregdeti italian mbushet me drogë

Postuar: 17/07/2017 - 12:10

Mëngjesin e sotëm në bregdetin italian kanë dalë pako të shumta me lëndë narkotike të llojit marijuanë.

Më konkretisht plazhet në Montesilvano, Francavilla al Mare dhe Silvi janë mbushur ditën e sotme me pako me drogë. Mediet italiane kanë hedhur dyshimin se këto pako vijnë nga Shqipëria, por policia italiane po heton edhe për vendet e tjera të Ballkanit.

Sasia e drogës së nxjerrë në breg është rreth 100 kg dhe e kalon vlerën e 350 mijë eurove. Ndërsa polica ka nisur hetimet se si droga ka përfunduar aty, është lënë qëllimisht, apo ndonjë anije apo skaf e ka humbur rrugës ngarkesën, destinacioni i të cilës dyshohet të ketë qenë Abruzzo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 35-vjeçar shqiptar është arrestuar të martën nga policia italiane në Peruxhia me akuzën e posedimit të drogës me qëllim shpërndarjen.

Janë riatdhesuar sot nga Franca dhe Belgjika 31 shtetas shqiptarë, me qëndrim të parregullt në këto 2 vende.

Ka ndërruar jetë në spital i mituri 8-vjeçar, i aksidentuar dy ditë më parë në Katund të Sukthit.

Policia e Vlorës, në operacionin e koduar “Sezoni”, ka zbardhur një seri vjedhjesh të ndodhura në Vlorë, Sarandë dhe Himarë, teksa ka vën

Guardia di Finanza e Foggia-s ka arrestuar sot shqiptarët Elio Jançe, 38 vjeç dhe Orge Tusha 40 vjeç, pasi u kapën me drogë.

Një 59-vjeçare, banore e Sukthit, është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj. Mësohet se vdekja e shtetases A.H.

Një person ka humbur jetën ditën e sotme në Ksamil, teksa kishte shkuar me familjen për të pushuar.

Shërbimet e Policisë Kufitare në Kapshticë kanë njoftuar se kanë arrestuar një person të shpallur në kërkim nga drejtësia shqiptare.

Një aksident me pasojë vdekjen e një 60-vjeçari ka ndodhur në aksin rrugor Shkodër-Velipojë gjatë natës rreth orës 01:15.

Policia e Durrësit bën me dije se është gjetur 76-vjeçari Zenulla Pula, cili kishte ardhur me pushime me familjen në qytetin br