Vodhi mijëra euro dhe bizhuteri në shtëpitë ku punonte, arrestohet shqiptarja

09/10/2019 - 13:35

Një 30-vjeçare shqiptare, e cila punonte si ndihmëse shtëpiake në periferi të Selanikut është arrestuar nga policia greke pasi akuzohet se ka vjedhur bizhu dhe para cash.

Shqiptarja, identiteti i të cilës nuk zbulohet, akuzohet për katër vjedhje të kryera në harkun kohor të një viti në zonat Thermi, Tagarades dhe Rissi. Ajo punonte si shtëpiake ose kujdesej për të moshuarit.

Sipas policisë, duke shfrytëzuar mungesën e punëmarrësve ose paaftësinë e të moshuarve për ta mbajtur nën vëzhgim për shkak të sëmundjes, ajo ka vjedhur 1,200 euro para cash dhe bizhuteri me vlerë 13,000 euro.

Oficerët, të cilët po hetonin rastin, bënë paraprakisht arrestimin e shqiptares për mungesën e lejes së qëndrimit në Greqi. Dosja e çështjes për vjedhje është dërguar në Prokurorinë Publike të Selanikut për hetime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia angleze ka deklaruar se këtë pasdite, datë 16 tetor 2019, dy shqiptarë kanë marrë dënimin nga gjykata me 32 muaj burgim secili.

Prokuroria e Kavajës më në fund ka marrë nën hetim Marsida Qatjan, 30-vjeçaren në banesën e së cilës në datë 9 tetor, pas shkëmbimit të a

Një aksident me vdekje ndodhi mbrëmjen e sotme në rrugën Milot-Fushë Krujë.

Policia italiane ka zhvilluar një mega-operacion, duke shkatërruar një bandë kriminale që merrej me trafik ndërkombëtar të drogës.

Në vijim të organizimit të operacioneve të riatdhesimit për shtetasit shqiptarë në situatë të parregullt qëndrimi në territorin francez,

Policia ndalon një 24-vjeçar të shpallur në kërkim kombëtar, i dënuar me 4 vite e 8 muaj burg për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e na

Ky është momenti i arrestimit të 38-vjeçarit Tesilvan Basho gjatë operacionit “Selenica”.

Një person i dënuar me burgim të përjetshëm në Itali është arrestuar në Selenicë të Vlorës.

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën detyrim paraqitje për 10 të arrestuarit pas protestës të së dielës.