Vrasja e administratorit në Kotë, mbeten në burg 3 të arrestuarit

15/06/2019 - 11:00

Gjykata e Vlorës ka caktuar masën “arrest me burg” për 3 personat e dyshuar si të përfshirë në vrasjen e administratorit të njësisë Kotë. Gjykata la në burg Arif, Namik dhe Jaçe Bejtaj, si persona të përfshirë në vrasjen aksidentale të Argjil Gjokës.

Kryetari i Njësisë Administrative të Kotës mbeti i vrarë më 11 qershor, teksa ndërhyri për të shmangur një konflikt mes dy personave në fshatin Petë.

60-vjeçari Gjoka mori një plumb në krahëror. Në këtë ngjarje mbeti i plagosur 19-vjeçari Arif Bejtaj, kushëri me autorin e dyshuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Itali.

Dy vëllezër janë arrestuar ditën e sotme në Mamurras.

Një bombël gazi ka shpërthyer në një banesë në fshatin Drashivicë në Vlorë.

Finalizohet një tjetër operacion në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për sekuestrimin e aseteve dhe pasurisë që rrjedhin ng

Ndërhyrja e Policisë ka parandaluar një ngjarje të rëndë brenda familjes në Kukës.

Policia Rrugore në Itali ka raportuar për një ngjarje, në të cilën protagonistë janë edhe shqiptarët.

Përdorimi i gati 19 numrave telefonikë shqiptarë, me anën e të cilave janë kryer 1699 thirrje në drejtim të Gjermanisë, ka sjellë vjedhje

Në zbatim të planit të masave për Sezonin Turistik 2019, nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomiko-Financiar, në D. V. P.

Policia e Mirditës njofton se ka arrestuar 3 persona, të cilët ishin shpallur në kërkim policor.