Zbardhen identitetet, viktima është 26 vjeç, i plagosuri rëndë në spital

31/08/2017 - 09:06

Policia ka identifikuar viktimën që humbi jetën sot dhe të plagosurin në një aksident rrugor në autostradën Lushnjë-Fier.

Sipas policisë, ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 05:25 të mëngjesit të sotëm në vendin e quajtur “Vajkan” ku janë përplasur një zetor me një mjet tip  “Benz”.

Nga përplasja e mjeteve ka gjetur vdekjen e menjëhershme drejtuesi i zetorit Erion Balla, 26 vjeç. Si edhe ka pësuar dëmtime pasagjeri në mjetin zetor, shtetasi G.H, 40 vjeç, të dy banues në Imshtë. Ai ndodhet në gjendje të rëndë në Spitalin Rajonal Fier.

Në Komisariatin e Policisë Fier janë shoqëruar drejtuesi i mjetit tip “Benz” dhe pasagjeri që udhëtonte me të, të cilët po pyeten për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 43-vjeçar ka rënë mbrëmjen e sotme në prangat e policisë, gjatë një aksioni të mirëorganizuar nga inspektorët e Komisariatit të Polic

Gjykata e Posaçme e Apelit ka shtyrë seancën gjyqësore ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahir për në datën 28 prill.

Është shtyrë me një muaj seanca paraprake për akuzat ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Detaje të reja zbulohen për ngjarjen e ndodhur dje në Sarandë ku u gjet i pajetë në banesë një shtetas amerikan.

Vijon operacioni antidrogë i koduar "HIGH QUALITY" në Durrës, goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla

Një i ri është vënë nën hetim nga policia, pasi ka kërcënuar drejtorin e urgjencës. Ngjarja ka ndodhur në spitalin e Elbasanit.

Qëlluan me armë zjarri në ajër, identifikohen dhe kapen në kohe reale autorët në Dibër.

Të shtëna me armë zjarri në zonën e Orikumit në Vlorë.

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Interpol Tirana, ka organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Kumia”, në kuadër të të c

Vijon puna për kapjen e personave në kërkim ndërkombëtar.